Apple 9 Eylül

 

Apple‘ın 9 Eylül tarihinde yapacağı ve iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Pro ve iPod Mini 4, Apple TV ve Apple Watch gibi yeni modellerini tanıtacağı etkinlikte ne gibi yenilikler bizleri bekliyor?

Gerçekleşme olasılığı en yüksek olan ihtimalleri sizler için derledik. 

 

-apple-inc-iphone-6s-production-starts-to-have-force-touch

Force Touch; İlk olarak karşımıza Apple Watch ile birlikte çıkan Force Touch özelliğini güçlü dokunuş olarak çevirebiliriz. Peki ne işe yarar bu Force Touch… Tahminlerimize göre Apple kullanıcılarının çoğunun şikayetçi olduğu konulardan birisi olan kısa yollar ile ilgili bir kolaylık sunacak. Üç farklı algılama hassaslığı sayesinde bir çok kısayola erişebileceğiz.

A9 İşlemci

A9 İşlemci ve 2GB Ram; iPhone 6S ve Plus modellerinde Apple çok büyük bir ihtimalle yeni nesil A9 işlemciyi kullanacak. Bunun yanında iPad Air 2 modelinde gördüğümüz 2GB ram ile gücüne güç katacak.
Rose Pink

 

Rose Gold (Pembe Altın) Renk Seçeneği; Bildiğiniz üzere Apple Watch ile gelen bu yeni renk çok büyük ihtimalle yeni iPhone modellerine dördüncü bir seçenek olarak sunulacak. Mevcut olan Altın, Uzay Grisi ve Gümüş Grisi renklerine ek olarak artık Pembe Altın rengi boy gösterecek.

camera1

Kamera; Hem ön hem de arka kameraya gelmesi beklenen yenilikler oldukça heyecan uyandırıcı. Eleştirilerin hedefindeki 1.2 Mega Piksel iPhone ön kamerası artık 5 Mega Piksel olacak ve 1080p video çekim kalitesine sahip olacak. Bunun yanında Selfie Panaroma, Ağır Çekim Video ve Düşük ışıklarda fotoğraf çekerken ekranı aydınlatan yazılımsal ekstralara da yeni ön kamera ile sahip olacağız.

Gelelim arka kameraya; Arka kamera 12 Mega Piksel çözünürlüğe kavuşuyor ve yeni nesil ultra yüksek video anlamına gelen 4K video çekim kalitesiyle gelecek.

ipad proiPad Pro; 12,9 inç gibi büyük bir ekrana sahip olacağı tahmin edilen yeni nesil iPad aynı zamanda Force Touch özelliğiyle gelecek. Diğer özellikleri iPad Air ile benzerlik gösterecek olan iPad Pro, Stylus adı verilen kalem ve ses geliştirmeleriyle piyasaya sürülecek.

iPad-mini-4-main1

 

iPad Mini 4; Daha ince ve daha hafif olarak tasarlanan bu yeni model 8 Mega Piksel kamera ve A9 işlemci yenilikleri ile gelecek.

BLG-applewatchOS2-blogpostimg-1040x624

Apple Watch 2; Donanımsal olarak bir değişiklik olmasa da Watch OS2 ile bir çok yenilik eklenmiş olarak tanıtılması bekleniyor.

Yarın yapılacak olan etkinlikte bu bilgilerin ne kadarının doğru olduğunu göreceğiz. Sitemizden yarın tanıtılacak Apple ürünleri ile ilgili detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Fikirlerinizi ve aklınıza takılanları lütfen bize yazınız?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
9 Eylül Apple Etkinliği; Neler Bekliyoruz..., 10.0 out of 10 based on 1 rating

Yorum Yazın