anadolu üni itunes

Yaklaşık 2 milyon öğrencisiyle Türkiye’nin köklü üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi bir ilke imza atarak eğitim içeriklerini iTunes U ortamında yayınlamaya başladı. 1.3 milyondan fazla açık öğretim öğrencisini bir hayli sevindirecek olan bu uygulamadan Anadolu Üniversitesi öğrencisi olmayanlar da ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Öncelikle bilmeyenler için iTunes U nedir? kısaca açıklayalım;

iTunes U : Aralarında Stanford, MIT ve Yale gibi birçok ünlü üniversitenin bazı derslerini ve seminerlerini video formatında veya yazılı olarak sundukları bir uygulama.

Hukuk’un Temel Kavramları, İş Sağlığı ve Güvenliği, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Pazarlama Yönetimi gibi 50 ‘yi aşkın ders içeriğine ücretsiz olarak ulaşmak için uygulamaya iOS cihazınıza indirmeniz gerekmekte. Bilgisayarınızdan ulaşmak için iTunes programının yüklü olması yeterli.

Kitaplar dışında tüm içeriği bilgisayarınıza indirebilir ve dersleri iPhone, iPad, iPod üzerinden indirmeden izleyebilirsiniz. Henüz Android kullanıcılarının faydalanamadığı AÜ eğitim içeriklerine buradan ulaşabilirsiniz. Türkiye’deki diğer üniversitelerin de iTunes U ortamında yer almasını diliyor ve Anadolu Üniversitesini bu güzel uygulamadan dolayı tebrik ediyoruz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (5 votes cast)
Anadolu Üniversitesi Derslerini iPhone ve iPad ile Ücretsiz İzle!, 7.8 out of 10 based on 5 ratings

Yorum Yazın