Adsız

Evet bugün itibari ile Apple’ın yeni sürümü olan 8.1 için jailbreak yöntemi yayınlandı. İşlemin yapılışı için Pangu adlı programı yükleyip tek bir tuşa basmanız yeterli fakat öncesinde yapılması gerekenler için lütfen konunun devamını okuyunuz.

Evet işlem oldukça basit fakat hata almamanız için ve veri kaybına uğramamanız için yapılması gereken bir kaç şey var. Şimdi yapacaklarımızı sırasıyla görelim.

*İlk olarak en önemli şey yedeklerinizi almak. Olası bir hata halinde veri kaybına uğramamak için yedeklerimizi almak çok önemli.

*Cihazımızda hiç bir şekilde parola veya touch id aktif olmamalı. Bunları ayarlar içerisinden kolayca kapatmanız mümkün.

*iCloud ve iPhone’numu Bul özelliklerinin kapalı konumda olması gerekiyor. Ayarlar sekmesinde iCloud menüsüne girerek bunları kapatabilirsiniz.

*Tüm bu işlemleri bitirdikten sonra linkten Pangu 1.0.1 versiyonunu indiriyoruz.

*Programı indirdikten sonra yazılanlardan hiç bir şey anlamayacağınız bir dil çıkacak karşınıza fakat korkmanıza gerek yok. Sadece cihazınızı bağlayıp işlemi başlatmanız yeterli. İşlem 3 dk gibi bir süre alıyor ve isterseniz videodan işlemin yapılışını izleyebilirsiniz.

*Videodaki işlem bitince telefonumuz sanki yeni bir kurulum yapıyormuşuz gibi baştan başlayacak ve aktifleştirme ekranlarını geçince Pangu simgesi ve PP25 programının simgesi ana ekranınızda belirecek.

*Hatırlatmak istediğim şey işlemin çok yeni olduğu ve Cydia uygulamasının henüz bulunmadığı. Saurik kısa süre sonra eklenti yükleme aracı Cydia’yı yayınlayacağını duyurdu. Tavsiyem şimdilik eğer geliştirici değil iseniz işlemi yapmayın ve tam stabil hale gelene kadar bekleyin.

Yapılan işlemler sırasında meydana gelecek herhangi bir problemden sitemiz kesinlikle sorumlu değildir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

1 Yorum - iOS 8.X Sürümleri İçin Jailbreak Yöntemi Yayınlandı – Pangu 1.0.1


 1. Özgür Makale
  04 Şub 2015

  Ben denedim jailbrak çalışıyor fakat stabil değil. Donmalar oluyor bazen.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Yorum Yazın