Yeni Bit Eşlem Resmi - Kopya

 

Apple yeni iPhone modeli 6s ve 6s Plus modellerini dün tanıttı. Bu yeni modellerin detaylı özelliklerini iPhone 6s, 6s Plus ve iPad Pro Hakkında Herşey adlı konumuzda sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise bu yeni modellerin bir önceki modellere göre ne gibi artıları ya da eksileri var bir göz atalım. Öncelikle iPhone 6 ve iPhone 6s arasındaki farklar neler görelim…

Öncelikle iPhone 6 modeli ve iPhone 6 Plus modeli artık sadece Gümüş Gri ve Uzay Grisi olarak üretilecek. Yani Gold renklerden birini almak istiyorsanız iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinden birini tercih etmeniz gerekecek.

EKRAN ÖZELLİKLERİ


 

 

 

Yeni Bit Eşlem Resmi - Kopya

Ekran özelliklerine bakacak olursak, iPhone 6s modelinde ekstra olarak sadece 3D Touch özelliğine sahip yenilenmiş retina ekran olduğunu söyleyebiliriz.

ÇİP


Yeni Bit Eşlem Resmi - Kopya

iPhone 6s yeni nesil A9 işlemcisi ile performans açısından oldukça iddialı görünüyor. Yeni işlemci iOS 9 ile birlikte oldukça stabil çalışarak CPU kullanımını minimuma indirgiyor.

iSİGHT KAMERA


 

Yeni Bit Eşlem Resmi - Kopya

 

iPhone 6s modelinde şüphesiz ki en büyük gelişmeler kameralarda oldu.  iPhone 6 modelinin 8MP olan kamerası yeni modelde 12MP’e çıkarıldı. Bunun yanı sıra Live Photos adı verilen ve hareketli fotoğraflar çekmeye yarayan yeni bir özellik iPhone 6s kamerasını oldukça ileri bir düzeye taşıdı. Video çekim kalitesinde ise 1080p HD kalitede çekim yapan iPhone 6 kamerası, yerini 4K Ultra HD kalitesinde video çekebilen bir kameraya bıraktı.

FACETİME KAMERASI


 

 

 

Yeni Bit Eşlem Resmi - Kopya

Nihayet Apple bu konuda bir şeyler yaptı diyebileceğimiz Facetime kamerası artık çok daha iyi bir durumda. Önceden 1.2MP ile çekim yapan ön kamera artık 5MP kalitesinde çekim yapabiliyor. Ve daha fazlası karanlıkta bile kaliteli selfieler çekebilmeniz için Retina Flash özelliği yardımınıza koşuyor. Ön kamera ile ilgili diğer bir özellik ise; artık Panaroma modunun olması.

 

İki model arasındaki bariz diyebileceğimiz farkları sıraladık.

Sizce iPhone 6s, iPhone 6 yerine tercih edilebilir özelliklere sahip mi?

 

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Yorum Yazın