banner_03

Apple ürünlerini kullananlardan sıkça duyduğum bir şikayet üzerine çok önceleri açtığım bir konuyu tekrar gündeme getirmeye karar verdim. Neredeyse her gün iTunes hakkında yakarışlar ve şikayetler duyar hale geldim. Bu sebeple size iTunes‘un cihaz güncelleme ve geri yükleme seçenekleri dışında neredeyse her özelliğine sahip ve daha basit bir kullanım imkanı sağlayan iTools  adında bir program tanıtacağım.

Program İndirme Linki: iTools

Öncelikle programın çalışabilmesi için bilgisayarımızda iTunes programının yüklü olması gerekiyor. Program bilgisayarımıza indikten sonra herhangi bir kurulum gerektirmiyor ve direkt olarak kullanıma başlayabiliyoruz.

Exe dosyasını açtıktan sonra karşımıza ilk olarak aşağıdaki gibi bir pencere geliyor.

iTools Main

Açılan ekran iTunes programının biraz benzeri görünümünde ve ilk olarak karşımıza telefonumuzun bilgileri geliyor. Şimdi program sayesinde telefonumuzdaki Fotoğraf, Müzik ve Kişileri kolaylıkla yedekleyebilir veya telefonumuza yüklemeler yapabiliriz.

İlk olarak sizlere göstermek istediğim bölüm Media yani Müziklerimizi, Videolarımızı ve hatta Zil Seslerimizi yönetebileceğimiz menü.

Aşağıda gördüğünüz gibi Media sekmesine tıklayınca bizi karşılayan arayüzde sağ tarafta hangi medya bölümünü kullanacaksak seçmemiz gereken bir menü, üst bölümde ise yapacağımız işlemler için kullanacağımız bir menü çubuğu bulunmakta.

iTools Media

Örneğin cihazımıza şarkı yüklemek istiyoruz. Tek yapmamız gereken; sol taraftan Media seçeneğini seçip, sağ taraftan Music seçeneğine tıklamak ve daha sonra müzik dosyalarımızı ortadaki beyaz alana sürükleyerek bırakmak. Bu şekilde şarkılarımızı kolayca telefonumuza yüklemiş oluyoruz.

Diğer menümüz olan Photos sekmesine tıkladığımızda ise yine aynı ekranın fotoğraflar menüsüne uyarlanmış hali karşımıza çıkıyor.

iTools Media 1

Yukarıda gördüğünüz gibi fotoğraflarınız bu ekranda belirecek. İsterseniz buradan tüm fotoğrafları seçerek bilgisayarınıza yedekleyebilir ya da bilgisayarınızdan oluşturduğunuz albümleri telefonunuza atabilirsiniz.

Son olarak bahsetmek istediğim özellik sayesinde Kişilerinizi, Mesajlarınızı ve Notlarınızı yedekleyebilir ve geri yükleyebilirsiniz.

Bunun için sol taraftaki menüden Information sekmesini seçiyoruz. Karşımıza çıkan ekranda yukarıda seçenekler belirecek ve buradan sırasıyla Contacts(Kişiler), Messages(Mesajlar) ve Notes(Notlar) seçeneklerini seçerek yedekleme ve geri yükleme işlemlerimizi yapacağız. Örnek olarak sizler için Kişi Yedeklemeyi göstereceğim.

iTools Main

Yukarıdaki resimde gösterdiğim gibi. İlk olarak Informations sekmesinden üstteki Contacts menüsüne giriş yapıyoruz ve karşımıza tüm kişi listemiz geliyor. Buradaki listeyi bilgisayarımıza yedeklemek için programın üstündeki menüden sırasıyla Import/Export – Export – Export as CSV File seçeneğini seçiyoruz ve sonrasında rehberimizi kaydetmek istediğimiz yeri soran bir pencere açılıyor. Rehberimizi bilgisayar üzerinde nereye kaydetmek istersek orayı işaretleyip kaydediyoruz.

Aynı işlemler Mesajlar ve Notlarımız içinde geçerlidir. Bu şekilde yedeklemelerinizi yapabilirsiniz. Geri yüklemek için ise yine aynı menü üzerinden bu kez Import as CSV File seçeneğini seçip. Daha önceden bilgisayarımıza yedeklediğimiz dosyayı buluyoruz ve telefonumuza geri yüklemiş oluyoruz.

İşte artık sizi iTunes karmaşasından kurtaracak olan programımızı tanımış oldunuz. Şimdiden güle güle kullanın…

Lütfen iTools ile ilgili deneyimlerinizi bize yazmayı ihmal etmeyin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (5 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
iTunes Alternatifi Mükemmel Bir Program: iTools, 10.0 out of 10 based on 5 ratings

3 Yorum - iTunes Alternatifi Mükemmel Bir Program: iTools


 1. hnbb
  09 Oca 2014

  önce teşekkür ederim böyle bir programı tanıttıgınız için….sorun şu,ben telefon rehberini kaydedemedim..nereye kaydedecegim çıkıyor,orayı işaretliyorum ama tamam demiyor.işaretleyecegim yer kapanmıyor,işlemde olmuyor…sorunu nasıl hallederiz bilmiyorum

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  • Sercan Akdağ
   16 Oca 2014

   isim belirlediniz mi dosyanız acaba ?

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

 2. okan
  02 Haz 2015

  İtunese göre gayet kaliteli ve hızlı bir program türkçe versiyonuda var kullanmak isteyenler google da arama yapabilirler. Paylaşım için teşekkürler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Yorum Yazın